کتاب صوتی ۱۹۸۴ جورج اورول

کتاب صوتی ۱۹۸۴ جورج اورول

دسته بندی: -

قیمت: 2600 تومان

تعداد نمایش: 177 نمایش

حجم فایل: 165.22M

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۷ فروردین ۱۳۹۷

به روز رسانی در: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

2600 تومان – خرید

دانلود کتاب صوتی ۱۹۸۴ نوشته جورج اورول

اریک آرتور بلر با نام هنری جورج اورول متولد ۱۹۰۳ داستان‌نویس، روزنامه‌نگار و شاعر انگلیسی بود. او را بیشتر برای دو رمان  پرفروشش مزرعه حیوانات و ۱۹۸۴ می‌شناسند. این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتاب دیگری از یک نویسنده ی قرن بیستمی، فروش داشته‌است. او همچنین با نقدهای بینظیری که بر آثار دیگر نویسندگان می نوشت، بهترین وقایع‌نگار فرهنگ و ادب انگلیسی قرن بیستم شناخته می‌شود.

جورج اورول

۱۹۸۴ نام کتاب مشهوری از جورج اورول به سال ۱۹۴۸ است. این کتاب بیانیه ی سیاسی شاخصی در رد نظام‌های تمامیت‌خواه (توتالیتر) و نیز کمونیسم شمرده می‌شود. ۱۹۸۴ کتابی پادآرمانشهری به‌شمار می‌آید. کتاب به نام «نوزده هشتادوچهار» هم شناخته می‌شود.

جرج اورول در این کتاب، آینده‌ای را برای جامعه به تصویر می‌کشد که در آن خصوصیاتی همچون تنفر نسبت به دشمن و علاقهٔ شدید نسبت به برادر بزرگ (ناظر کبیر) (رهبر حزب با شخصیت دیکتاتوری فرهمند) وجود دارد. در جامعهٔ تصویرشده گناه‌کاران به راحتی اعدام می‌شوند و آزادی‌های فردی و حریم خصوصی افراد به‌شدت توسط قوانین حکومتی پایمال می‌شوند، به نحوی که حتی صفحات نمایش در خانه‌ها از شهروندان جاسوسی می‌کنند. در این داستان مسائلی همچون اینگساک (Ingsoc)، بزه فکری، گفتارنو، دوگانه‌باوری مطرح می‌شود.

 

مشخصات فایل:
نویسنده :جورج اورول
مدت زمان:۷۳۲دقیقه
تعداد فایل:۳ فایل
زبان:فارسی

در مورد این اثر نظر دهید