کتاب صوتی راهنمای ثروتمند شدن اثر رابرت کیوساکی

کتاب صوتی راهنمای ثروتمند شدن اثر رابرت کیوساکی

دسته بندی: - - -

قیمت: رایگان

تعداد نمایش: 741 نمایش

حجم فایل: 0.00B

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۷ فروردین ۱۳۹۷

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

رایگان – خرید

دانلود کتاب صوتی راهنمای ثروتمند شدن(Guid to becoming Rich) اثر رابرت کیوساکی

این اثر به دلیل رعایت قوانین مصوب ۲۶/۹/۱۳۵۲ از جنگلبان حذف گردید.

 

بدون آنکه دسته چکهای خود را پاره کنید، بدهی بد را به بدهی خوب تبدیل کنید!

در این کتاب رابرت کیوساکی درباره روشهای زندگی افراد پولدار و افراد بی پول صحبت می کند . او از کودکی خود می نویسد و اینکه زندگی در کنار پدر واقعی او که یک معلم باهوش و بسیار محبوب اما فقیر بوده و زندگی در کنار پدر بهترین دوستش که او دوستش را درباره پول و قواعد آن آموزش می داد.

بهای میلیونر شدن چیست؟

روشهای متنوع زیادی برای ثروتمند شدن وجود دارد.

برنده شدن در قرعه‌كشي یا یک مسابقه تلویزیونی فقط  دو نمونه از راه‌هاي‌ شانسي هستند. شما می‌توانی همچنین با کم خرج کردن، کلاهبرداری، یا حتی دزدي ثروتمند شويد، اما همانطور كه مي‌دانيد حفظ و توسعه پول از بدست آوردنش  مهم‌تر است و صد البته كسي كه مهارت سرمايه‌گذاري ندارد همه‌ي ثروت خود را در آني مي‌بازد.

شما مي‌توانيد بوسيله ازدواج با یک میلیونر ثروتمند شوید. افراد بسیاری فعالانه برای ازدواج به دنبال میلیونرها می‌گردند.

 البته برحذر باشید؛ هریک از روش های بدست آوردن ثروت عظیم، بهایی دارد و بهایش همیشه با پول سنجیده نمی‌شود.

بهای نشستن در خانه و تماشای مسابقه تلویزیونی و قرعه‌كشي این است که اکثریت وسیعی از تماشاچیان هرگز ثروتمند نخواهند شد، و این قیمت بسیار گزافی است که می‌پردازند. راه‌های بهتری برای ثروتمند شدن وجود دارد که احتمال موفقیتش بیشتر است اما اکثر مردم حاضر نیستند بهایش را بپردازند و در واقع راه‌هایی برای ثروتمند شدن وجود دارد که احتمال موفقیت آنها به نفع شخص است، یعنی تقریباً ضمانت می‌کنند که یک شخص ثروتمند خواهد شد، اما دوباره مشکل این است که اکثر مردم حاضر نیستند بهایش را بپردازند و طبق آمار دپارتمای سلامت، آموزش و رفاه، به همین دلیل است که در ثروتمندترین کشور دنیا، از هر۱۰۰ نفر تنها یک نفر واقعاً ثروتمند می‌شود. آنها می‌خواهند میلیونر باشند، اما حاضر نیستند بهایش را بپردازند.

حالا منظور پدر ثروتمندم از بها چه بود؟ استفاده از یک مثال متفاوت برای توضیح مفهوم بها این ایده را بهتر را شرح می‌دهد. چه می‌شد اگر می‌گفتم‌: “کاش بدنی مثل بدن آرنولد داشتم”. اولین چیزی که اکثر شما به من می‌گفتید این بود: “کفش‌های کتانی‌ات را بپوش، روزی ۸ كيلومتر بدو‌، ۳ ساعت در روز به باشگاه برو‌، و از خوردن بیش از حد پیتزا دست بکش.” بعد من می‌گفتم: “آیا راه دیگری برای داشتن بدنی مثل آرنولد وجود دارد؟” منظور من از بها این است. میلیون‌ها نفر از مردم می‌خواهند بدن فوق‌العاده‌ای داشته باشند اما افراد معدودی حاضرند بهایش را بپردازند. و به همین دلیل است که پیام‌های تبلیغاتی که این وعده‌ها را می‌دهند‌ پول بسیاری زیادی بدست می‌آورند؛

” شما وزن کم می‌کنید و باز هم می‌توانید هر چه می‌خواهید بخورید. فقط این قرص جادویی کوچک را بخورید.”

یا

” شما می‌توانید بدون تمرین بدنی یا رژیم غذایی شبیه این مدل زیبا شوید.”

 خیابان مدیسون  فقط یک رقابت آگهی تبلیغاتی پیشنهاد می‌کند که صرف نظر از اینکه آنچه می‌خواهید پول است، یا یک بدن زیبا، یا روابط عالی‌، یا شادی‌، یا هر چیز دیگری که خواستارید، یک راه سریع و آسان برای دریافت آنچه می‌خواهید به شما وعده می‌دهد‌. اما اکثر محصولاتی که آگهی‌ها تبلیغ می‌کنند، به درد نمی‌خورد،  نه بخاطر محصول بلکه به این خاطر که مردمی که آنها را می‌خرند حاضر نیستند کار را انجام دهند (یا بهایش را بپردازند).

من اغلب به سرمایه‌گذاری ۳۸۵ دلاری ملکم اشاره می‌کنم که سال‌ها پیش از یک برنامه تبلیغاتی تلویزیونی آن را خریدم. یادم می‌آید که در خانه نشسته بودم و کانال‌ها را عوض می‌کردم تا اینکه این برنامه تبلیغاتی را دیدم. این آگهی مرا تشویق کرد که به یک سمینار رایگان در هتلی در ساحل وایکی بروم. من تماس گرفتم تا برای سمینار رایگان جا رزرو کنم؛ در این سمینار شرکت کردم، و بعد برای سمینار آخر هفته که ۳۸۵ دلار هزینه‌اش بود ثبت نام کردم. من در آن زمان هنوز در نیروی دریایی بودم، بنابراین یکی از همکاران خلبانم را دعوت کردم تا با من به این سمینار آخر هفته بیاید. او از سمینار خوشش نیامد و گفت که این کاملاً یک کلاهبرداری است و هدر دادن وقت است، و درخواست کرد که پولش را پس بدهند. بعداً به من گفت که “من می‌دانستم که این یک کلاهبرداری است. نباید به حرف تو گوش می‌دادم.” 

تجربه من کاملاً متفاوت بود‌. من سمینار را ترک کردم، نوارها و کتاب‌هایش را گرفتم، آنها را خواندم و گوش دادم، و از اطلاعاتی که از آن سمینار یاد گرفتم، میلیون‌ها دلار کسب کردم. در حالیکه یکی از دوستانم سال‌ها بعد به من گفت: “مشکل دوستت این بود که بیش از اندازه زرنگ بود و هیچ چیز از این دوره آموزشی بدست نیاورد. تو آنقدر مشتاق ثروتمند شدن بودی که سخنان سخنران را باورکنی و بیرون بروی و هرکاری که او به تو آموخته بود انجام بدهی.”

امروزه، من کماکان به مردم توصیه می‌کنم که در سمینارها ثبت نام کنند تا اصول راه اندازی یک کسب وکار، تنظيم قرارداد، سرمایه‌گذاری در سهام، یا هر چیز دیگر را بیاموزند. من اغلب از مخاطبین می‌شنوم که می‌گویند: “اما اگر دوره آموزشی خوب نباشد چه؟ اگر سرم راکلاه بگذارند چه؟ اگر هیچ چیز یاد نگیرم چه؟ به علاوه، من نمی‌خواهم دستشويي تعمیر کنم یا نصف شب تماس‌های تلفنی از طرف مستاجرین داشته باشم.” وقتی چنین حرف‌هایی را می‌شنوم، معمولاً پاسخ می‌دهم:

“پس بهترین کار این است که در سمینار شرکت نکنید. آن سمینار قطعاً یک کلاهبرداری است.”

طبق تجربه من، بسیاری از افراد بدنبال پاسخ‌هایی می‌گردند که زندگیشان را به طریقی بهتر سازد. مشکل این است که وقتی آنها پاسخ را می‌یابند، آن را دوست ندارند …. درست همان‌طور که من این پاسخ را دوست نداشتم که: “از خوردن پیتزا دست بکش و شروع کن روزی ۳ ساعت دمبل بزن”. به عبارت دیگر، من هیچ شانسی برای ساختن اندامی مثل آرنولد را، تا زمانیکه پاسخ دریافتي را دوست نداشته باشم؛ ندارم. و به عقیده من، ربطي به پاسخ ندارد؛ این بهایی که با آن پاسخ همراه شده چیزی است که مردم واقعاً آن را دوست ندارند. 

همان‌طور که پدر ثروتمند می‌گفت: “اکثر مردم می‌خواهند ثروتمند شوند. آنها فقط نمی‌خواند بهایش را بپردازند”

حال در این کتاب درباره بهای ثروتمند شدن بدون کم خرج کردن، کارهای غیراخلاقی و کلاهبرداری صحبت می‌کنیم‌. شما یاد خواهید گرفت که چگونه در حالیکه از شیوه زندگی بسیار ثروتمندانه لذت می‌برید، ثروتمند شوید؛ اما بهایی دارد … و همان‌طور که پدرثروتمندم اغلب به من می‌گفت: “بهای یک چیز همیشه با پول سنجیده نمی‌شود.”

من پاسخ‌ها و بهایی که پرداخته‌ام با شما در میان می‌گذارم. اگر پاسخ‌های من یا پدرثروتمند را دوست ندارید، به یاد آورید که برای ثروتمند شدن، بیش از یک راه وجود دارد …. همیشه یک قرعه‌كشي یا مسابقه تلویزیونی جدید وجود دارد که این سوال را می‌پرسد: 

“چه کسی می‌خواهد میلیونر شود؟”

مشخصات فایل:
فایل ها حذف شدند

در مورد این اثر نظر دهید