کتاب صوتی دا سیده زهرا حسینی

کتاب صوتی دا سیده زهرا حسینی

دسته بندی: - -

قیمت: رایگان

تعداد نمایش: 472 نمایش

حجم فایل: 158.11M

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۹ مهر ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

رایگان – خرید

دانلود کتاب صوتی داستانی دا ، روایت  زندگی دختری است که اسطوره صبر و استقامت است. سیده زهرا حسینی (نویسنده کتاب) دختری که ۵ سال ابتدایی زندگی  را در محله کردنشین رباط در بصره بود و به همراه خانواده اش خودشان را به سختی و مشقتی که رژیم زمان عراق بر کردها  تحمیل کرده بود وفق داده بودند. پدر نویسنده  اغلبدر ماموریت های محرمانه بود. پس از مدتی رژیم عراق که در راس آن صدام حسین قرار داشت به پدر وی شک میکند  و او را به زندان می اندازد و خانواده اش را ناچار میکنند که به ایران بیایند. خانواده بدون پدر مجبور شد به کمک دایی ، خودشان را به خرمشهر برسانند.

پس از چند روز از استقرار خانواده در خرمشهر ، رژیم عراق به خرمشهر حمله می کند، زهرا حسینی در آن زمان هفده ساله بود و می توانست  همه چیز را بفهمد از این رو برای کمک به مجروح ها و دفن شهدا در کنار مردم کمک می کند یکی از آن جنازه ها پدر بود که زهرا حسینی با دستان خود دفن می کند .

پس از یازده روز علی (برادر زهرا) شهید شده و غم او بیشتر می شود. در سال پنچاه و نه طی یک ماموریت امدادی از ناحیه ستون فقرات، بازو و دست  دچار جراحت شده و  به بیمارستان خارج از خرمشهر انتقال می یابد. در این زمان خانواده  باقیمانده اش در یک کمپ در سربندر زندگی خود را می گذراندند تا اینکه بعد از زمانی به راهنمایی یکی از آشنایان (محمدی) به تهران مهاجرت می کنند. در سال شصت  زهرا با حبیب مزعلی( مردی سپاهی ) ازدواج می کند. در آن وقت ترورهای فراوانی صورت می گرفت برای همین حبیب ، زهرا را به آبادان برده و ساکن می شوند در سال شصت و یک  پسرش عبدالله و یکسال بعد دخترش هدی به دنیا می آید. در سال شصت و سه به تهران بازمیگردند و  ساکن می شوند ولی زهرا همیشه با یاد مقاومت ها و مجاهدت های خرمشهر زندگی میکند .

برای دانلود نسخه پی دی اف کتاب اینجا را کلیک کنید

مشخصات فایل:
نویسنده :سیده زهرا حسینی (به اهتمام سیده اعظم حسینی)
مدت زمان:۷۳۸ دقیقه
تعداد فایل:۳ فایل
زبان:فارسی

 

در مورد این اثر نظر دهید