پاورپوینت تغذیه ورزشی کلاس مربیگری

پاورپوینت تغذیه ورزشی کلاس مربیگری

دسته بندی: -

قیمت: رایگان

تعداد نمایش: 76 نمایش

حجم فایل: 880.12K

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

رایگان – خرید

بخشهایی از متن پاورپوینت:

رژیم غذایی باید به اندازه کافی و لازم از مواد کربوهیدرات، چربی و پروتئین برخوردار باشد تا انرژی مورد نیاز تمرینات و مسابقه تأمین و وزن بدن را در حد مناسب حفظ کند.  به متابولیسم پایه ورزشکار (BMR) توجه شود.

سن، جنس، ترکیب بدن و فعالیت جسمانی (شدت و حجم ورزش) تعیین و مورد توجه قرار گیرند (نیازهای انرژی ورزشکاران به این عوامل بستگی دارد).

به نظر می رسد حداکثر مصرف انرژي روزانه توسط ورزشکاران ۴ هزار کیلو کالری است.

چنانچه غذاهای غنی از مواد مغذی مصرف شوند، ورزشکار با کمبود غذایی دچار نخواهد شد.

برخي از ورزشكاران به ويژه رشته بدنسازي تلاش مي كنند با تزريق هورمون رشد انسان و اغلب مخلوط با انسولين سنتز پروتئين هاي ماهيچه را تحريك كنند و كارآيي آنها را بالا ببرند در حالي كه اين گونه تلاشها با موفقيت همراه نيست. هورمون رشد عمدتاً در تحريك سنتز كلاژن كه بافت پيوندي ماهيچه را مي سازد نقش دارد و نه در افزايش سنتز پروتئين هاي انقباضي اكتين و ميوزين كارآيي ماهيچه كمتر از حد انتظار است. ترزيق هورمون رشد داراي عوارض منفي زير است : ۱) رشد بي تناسب برخي از استخوانهاي صورت، دست و پاها ۲) افزايش ابتلا به بيماري ديابت هورمون تستوسترون اثرات آنابوليزمي دارد كه در زمان رشد و نوجواني (بلوغ) از اهميت ويژه اي برخوردار است. استفاده از استروئيدهاي آنابوليزمي براي سلامتي افراد زيانبار است. ضايعات قلبي – عروقي در سنين جواني وابتلا به سرطان كبدي از جمله مهمترين عوارض استفاده از اين هورمونها است.

مشخصات تحقیق
رشته: تربیت بدنی
پدید آورندگان: رامبد خواجه ای
نوع فایل: pptx – پاورپوینت
تعداد اسلایدها: ۴۸

در مورد این اثر نظر دهید